У разі війни Данія має бути здатною мобілізувати до 180 тисяч військових для оборони країни та виконання зобов’язань у межах НАТО. Про це повідомляє DR із посиланням на засекречені документи Міністерства оборони Данії, які опинилися в розпорядженні редакції.
За даними видання, таку модель рекомендує начальник оборони Данії Мікаель Хюльдгор (дан. Michael Hyldgaard). Ця модель передбачає створення нової мобілізаційної сили з підготовлених строковиків, які завершили службу за оновленою 11-місячною програмою військового обов’язку.
У документах зазначено наступне: «Міністерство оборони оцінює, що посилення мобілізації є критично важливим для того, щоб оборона могла укомплектувати підрозділи та можливості в умовах тривалих кризових та воєнних ситуацій».
Після завершення служби військовозобов’язані залишатимуться доступними для повторного призову до 65 років. Впродовж перших десяти років після служби їх планують щонайменше один раз викликати на додаткову підготовку або мобілізаційні навчання тривалістю від 10 до 15 днів.
За оцінкою викладачки Шведського університету оборони Ібен Бйорнссон (швед. Iben Bjørnsson), запропонована система нагадує модель оборони часів Холодної війни. «Це оборонна модель, знайома нам з часів Холодної війни. І картина загрози, яка також є такою ж», – сказала вона DR.
Паралельно Данія планує збільшити кількість призовників. До 2035 року військове командування рекомендує залучати до служби до 13 тисяч осіб щороку. За оцінками DR, це може означати призов майже кожного п’ятого громадянина відповідного віку.
Документи також передбачають створення додаткового резерву з колишніх кадрових військових та інших категорій підготовленого персоналу. Разом ці сили мають сформувати мобілізаційний резерв чисельністю до 180 тисяч осіб.
У Міністерстві оборони Данії відмовилися підтверджувати або спростовувати інформацію з внутрішніх документів. Командування оборони також не коментувало рекомендації, зазначивши, що військово-професійні поради не оприлюднюються до ухвалення політичних рішень.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Данські військові вважають анонсоване підвищення зарплат у Збройних силах недостатнім”