У Копенгагені на вершину Круглої Вежі (дан. Rundetårn) повернули купол обсерваторії після кількох місяців реставрації. Роботи тривали з січня 2026 року.
Тритонний купол підняли на вежу 21 травня близько полудня. За процесом на вулиці Købmagergade спостерігали десятки людей, а після встановлення купола присутні аплодували.
Роботи проводили, щоб зупинити проникнення води та усунути наслідки вологи в приміщенні обсерваторії. Під час реставрації купол отримав нове мідне покриття.
Директорка інституції Rundetårn Жанетт Бурше (дан. Jeanette Bursche) зазначила, що повторне встановлення відбулося рівно через 97 років після першого підйому купола 21 травня 1929 року.
– Є в цьому щось поетичне, що це відбувається рівно 97 потому.
За словами Бурше, у 1929 році купол піднімали вручну та без захисних конструкцій.
У межах проєкту також створили капсулу часу з предметами 2026 року та посланнями від данців. Її розмістять під телескопом обсерваторії, якому майже 100 років. Сам телескоп також планують відреставрувати: його пофарбують і замінять лінзу за участі фахівців із Німеччини.
Капсулу часу мають відкрити через 100 років. Обсерваторію планують знову відкрити для відвідувачів у жовтні 2026 року.